Większość z nas nie wyobraża sobie dnia, bez kąpieli w wannie lub prysznica. Co jednak mają powiedzieć osoby niepełnosprawne, które z powodu problemów zdrowotnych, nie są w stanie samodzielnie się wykąpać? Czy takie osoby są skazane wyłącznie na mycie gąbką i płukanie jej w plastikowej misce? Niekoniecznie. Na rynku pojawiło się wiele przemyślanych udogodnień, dedykowanych takim osobom. Jednym z nich są siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych. Są to specjalne stołeczki, wykonane z mocnego tworzywa, służące do usadzenia się na nich, w trakcie brania kąpieli.

Siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych mogą być mocowane do ściany, na wzmocnionym wysięgniku, jak również posiadać niezależne podpórki, dzięki którym, siedzisko może być umieszczone bezpośrednio na brodziku. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych, zamocowane na stałe do ściany, niewątpliwie są bardziej stabilne, a przez to bezpieczniejsze w trakcie użytkowania. Ich montaż jest jednak bardziej skomplikowanych i czasochłonny, a także wymagający wiertarki. Z drugiej strony, siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych stawiane bezpośrednio na brodziku, mogą nie być dobrym rozwiązanie, jeżeli brodzik nie posiada odpowiednich wzmocnień, umieszczonych bezpośrednio pod miejscem, na którym ma spocząć siedzisko.

Wszystkie istniejące na rynku siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych posiadają atesty i certyfikaty, dzięki którym mogą być bezpiecznie wykorzystywane w łazienkach. Powierzchnia takich siedzisk zostaje pokryta specjalną, anytpoślizgową warstwą, gwarantującą bezpieczeństwo i ochronę przed zjechaniem ze stołeczka. Wybierając siedzisko do swoich potrzeb, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jaką posiada nośność. Im cięższa jest osoba niepełnosprawna, zamierzająca z niego korzystać, tym siedzisko powinno być w stanie unieść większe obciążenia. Stosowne informacje o nośności zawsze znajdują się na opakowaniu, możemy również zasięgnąć tych wiadomości u sprzedawcy w sklepie, w którym siedzisko kupujemy.

Siedziska prysznicowe dla niepełnosprawnych galeria

Siedzisko prysznicowe dla niepełnosprawnych uchylne stal nierdzewna

 

Siedzisko prysznicowe dla niepełnosprawnych uchylne stal węglowa biała

 

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved