Bycie osobą niepełnosprawną wiąże się z wieloma utrudnieniami, jakie można spotkać każdego dnia. Niedostosowana architektura budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, to zmora każdej osoby niepełnosprawnej. Nie musi to jednak tak wyglądać. Jest wiele osób, które pomimo swojej niepełnosprawności potrafią się poruszać samodzielnie, jeżeli zapewnimy im odpowiednie warunki techniczne. Jednymi z takich są poręcze dla niepełnosprawnych.

Są to specjalne barierki, wykonane z wytrzymałego tworzywa. Ich przeznaczeniem jest montaż w miejscach, w których niepełnosprawni najczęściej się poruszają. Łazienki, korytarze, pokoje. Kiedy poręcze dla niepełnosprawnych zostaną przytwierdzone do ściany, zapewniają solidny i bezpieczny uchwyt, dając poczucie stabilności osobie niepełnosprawnej.

Co trzeba wiedzieć, jeżeli zamierzamy zakupić takie poręcze? Przede wszystkim, najważniejsze jest to, aby były wykonane z wytrzymałych materiałów, zdolnych przenosić duże obciążenia. Najlepiej, aby było to łatwe w utrzymaniu czystości tworzywo. Dzięki temu, nie będzie problemów z regularnym czyszczeniem. Istotny również będzie sposób montażu poręczy do ściany. Ze swojego doświadczenia polecamy poręcze dla niepełnosprawnych, które są mocowane za pomocą odpowiedniej długości kołków. Zapewnia to stabilność i bezpieczeństwo, nawet pod naporem dużego obciążenia. Tak zamocowane poręcze dla niepełnosprawnych są również bezpieczne, o ile ściana ma odpowiednio silną konstrukcję.

Gdzie najwygodniej zakupić poręcze dla niepełnosprawnych? Odpowiednim miejscem mogą być specjalistyczne sklepy ze sprzętem dla osób niepełnosprawnych. Posiadają one duży wybór różnego typu akcesoriów, które znacząco ułatwiają codzienne życie osobom niepełnosprawnym. Prawidłowe dopasowanie poszczególnych uchwytów, zapewnia takiej osobie niezależność, a jednocześnie w dużym zakresie odciąża ich opiekunów od dużej liczby obowiązków, które w innym przypadku znalazłyby się na ich barkach. Biorąc pod uwagę to wszystko, co zostało wymienione, zakup poręczy dla niepełnosprawnych jest jak najbardziej uzasadniony.

Poręcze dla niepełnosprawnych do toalet oraz łazienek

Poręcz dla niepełnosprawnych kątowa 130 FANECO

Poręcz dla niepełnosprawnych prosta 400 mm FANECO

Poręcz dla niepełnosprawnych 3-podporowa prawa 550 mm FANECO

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved