Dla osób niepełnosprawnych wiele klasycznych rozwiązań to mało funkcjonalne udogodnienia, ponieważ nie są one w stanie poprawnie z nich korzystać. Problematyczne są np. schody, które wymagają wdrożenia dodatkowych modułów jak poręcze, podjazdy i inne ? w zależności od stopnia niepełnosprawności. W niektórych przypadkach można pójść o krok dalej i rozważyć montaż tzw. windy krzesełkowej, inaczej krzesełek schodowych.

Krzesełka schodowe bez większych problemów wpasować można w wystrój i funkcjonalność dowolnego budynku. Kluczową kwestią jest najwyższa jakość, która zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom takiego ?wyciągu? i zapobiega szybkiemu niszczeniu się jego elementów. W większości przypadków taka winda montowana jest po prostu wzdłuż istniejących schodów, na specjalnie przygotowanej poręczy, po której jeździ specjalne krzesełko. Jak widać już po tych kilku zdaniach, krzesełka schodowe to bardzo prosty, ale zarazem innowacyjny pomysł, dzięki któremu mnóstwo niepełnosprawnych osób może przestać traktować schody jako przeszkodę nie do przebycia. Winda taka jest już dużym ułatwieniem dla takich ludzi, którzy mają np. problem z samodzielnym pokonywaniem stopni, ale ogólnie nie jeżdżą na wózku; dzięki możliwości skorzystania z krzesełka omijają męczącą część trasy i dalej poruszają się już na własnych nogach. To także ciekawa możliwość dla wszystkich starszych osób, podobnie trudno wspinających się na pierwsze i kolejne piętra.

Jak najbardziej krzesełka schodowe nadają się do montażu w dowolnym budynku mieszkalnym. Wystarczy wybrać najbardziej pasujący model i dokonać instalacji w wybranym miejscu. Często taka winda stanowi integralną część wszystkich przygotowań i wdrożeń umożliwiających niepełnosprawnej osobie wygodne poruszanie się po dostępnych pomieszczeniach. Z uwagi na dużą różnorodność modeli i ogólnie atrakcyjne wizualnie przygotowanie krzesełek, nawet ludzie wyjątkowo doceniający estetykę nie będą się wahać przy podejmowaniu decyzji co do zakupu takiej windy. Wydawać się może, że po powrocie do domu kogoś wymagającego rehabilitacji (np. po wypadku czy przebytym wylewie, udarze) nic już nie będzie takie jak dawniej ? trzeba przystosować choćby część pokoi, dobrać stosowne rozwiązania techniczne, być może zainwestować w wózek itd. To oczywiście prawda, ale dzięki nowatorskim możliwościom i pomysłom właśnie na coś takiego, jak krzesełka schodowe, całość integracji może przebiegać raczej bezboleśnie, a wracająca do zdrowia osoba znajduje się w bardzo komfortowej sytuacji.

Producenci krzesełek zwracają szczególną uwagę na wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo. Wszystkie krzesełka działają na zasadzie dźwigów, posiadają też wdrożone mechanizmy np. łagodny start. Są składane z elementów zapewniających maksymalnie bezpieczne korzystanie, można je też łatwo montować i rozmontowywać. Osoba niepełnosprawna korzystająca z krzesełka steruje nim specjalnym pilotem lub przyciskami układu elektronicznego dzięki panelowi na jednym z elementów windy. Pozwala to zyskać sporą niezależność oraz w dowolnym czasie korzystać z udostępnionego ułatwienia.

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved