Niewiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda codzienne życie osoby niepełnosprawnej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ większość z nas przyjmuje to, że jest zdrowym, jako pewnik. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna i często jeden nieostrożny ruch, może przekreślić nasze dalsze życie w zdrowiu. Stając się osobą niepełnosprawną, w zupełnie innym świetle obserwuje się swoje problemy. Brak możliwości wyjścia na zewnątrz, czy samodzielnie zadbania o swoją higienę. To mogą być poważne wyzwania, z jakimi poradzi sobie tylko osoba z twardą psychiką. Aby choć w pewnym zakresie pomóc osobom z takimi problemami, stosuje się specjalistyczne podnośniki dla niepełnosprawnych.

Są to urządzenia, służące do podnoszenia i opuszczania osób niepełnosprawnych. Korzystanie z nich jest standardem w ośrodkach opiekuńczych i szpitalach. Coraz częściej pojawiają się również w domach prywatnych. Podnośniki dla niepełnosprawnych, aby były bezpieczne i niezawodne w codziennym użytkowaniu, winny posiadać niezbędne atesty i homologacje, stanowiące o ich jakości. Najlepiej kupować taki sprzęt w sprawdzonych sklepach, handlujących takimi produktami.

Czy podnośniki dla niepełnosprawnych są trudne w obsłudze? Z pewnością, należy poświęcić nieco czasu, aby dokładnie się z nimi zapoznać. W zależności od wersji i producenta, podnośniki dla niepełnosprawnych mogą posiadać różne możliwości wykorzystania. Pomocna w rozszyfrowaniu poszczególnych opcji, może okazać się instrukcja obsługi. Dla lepszego zrozumienia zasad działania, warto także obejrzeć różnego rodzaju filmiki, kręcone przez osoby, które już posiadają takie podnośniki dla niepełnosprawnych. Na takich nagraniach można sprawdzić, jak dane urządzenie sprawdza się w warunkach codziennej eksploatacji i czy jest wygodne do obsługiwania przez kobietę lub mężczyznę.

Ceny, które trzeba zapłacić za podnośniki dla niepełnosprawnych są zróżnicowane i wahają się od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy. Na nowe podnośniki można uzyskać dodatkowe dopłaty, pochodzące z NFZ, po przedstawieniu kompletu wymaganych dokumentów.

Podnośniki dla niepełnosprawnych oferta:

Podnośnik dla niepełnosprawnej osoby przywannowy

 

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved