Lubisz przeglądać się w lustrze? Bez tego prostego przyrządu, nasze codzienne czynności byłyby znacznie trudniejsze do wykonania. Golenie, makijaż i wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych, których wykonanie nie jest możliwe z lustrem. Pomyśl teraz o wszystkich osobach niepełnosprawnych, które nie są w stanie korzystać z lustra, w takim sam sposób jak ty czy ja. Nie mogąc wstać z wózka inwalidzkiego lub nachylić się nad umywalką, nie będą w stanie samodzielnie o siebie zadbać. Nawet w tym podstawowym zakresie. Aby ułatwić i umożliwić im codzienne funkcjonowanie, powstały lustra uchylne dla niepełnosprawnych.

Specjalna konstrukcja takich luster sprawia, że przejrzenie się w nim jest prostsze, niż kiedykolwiek. Na jakich zasadach to działa? Lustra uchylne dla niepełnosprawnych wyposażone są w specjalną ramę i uchwyty, za pomocą których mocuje się je do ściany. Lustro może być wówczas obracane w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu bez trudu daje się pochylić pod takim kątem, zapewniającym najlepszą widoczność osobie niepełnosprawnej.

lustro uchylne

Aby lustra uchylne dla niepełnosprawnych były wygodne w codziennym użytkowaniu, winny mieć odpowiednią wielkość. Ten warunek również został spełniony. Wszystkie lustra uchylne dla niepełnosprawnych występują w sprzedaży w szerokim asortymencie formatów, wynoszących od 30 do nawet 100 cm. Oczywiście, im większe jest nasze lustro, tym solidniejszy powinien być sposób jego mocowania. Wynika to z dużego ciężaru, które uchwyty powinny być w stanie bezpiecznie przenieść na podporę. W jakich miejscach najlepiej zamocować lustra uchylne dla niepełnosprawnych? Oczywistym wyborem są łazienki, a zwłaszcza miejsca w pobliżu umywalek. Dzięki temu, możliwe jest jednoczesne golenie się i przeglądanie w lustrze. To nie byłoby realne, gdyby umywalka znajdowała się nieco dalej, poza zasięgiem umywalki. Montaż lustra uchylnego dla niepełnosprawnych nie jest skomplikowany i polega tylko na wykonaniu kilku otworów w ścianie i przymocowaniu lustra za pomocą kilku kołków rozporowych.

lustro uchylne dla niepełnosprawnych

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved