Łazienka ? to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jak jednak powinna wyglądać toaleta dla niepełnosprawnych, jeżeli takich posiadamy? Nie zawsze stopień niepełnosprawności jest tak duży, że dana osoba nie jest w stanie zadbać o swoje potrzeby higieniczne bez pomocy opiekuna. W wielu przypadkach dobrze skonfigurowana łazienka dla niepełnosprawnych pozwala zachować autonomiczność i prywatność, której potrzebuje każdy z nas.

Aby toaleta dla niepełnosprawnych była wygodna i bezpieczna oraz funkcjonalna, powinny znajdować się w niej poszczególne udogodnienia. Jednymi z takich są specjalne uchwyty, montowane w bezpośredniej bliskości od umywalki lub muszli klozetowej. Mają one kształt wykrzywionych poręczy, służących do wspierania się podczas wstawania i siadania. Aby mogły one bezpiecznie spełniać swoje zadanie, powinny być w sposób prawidłowy z instrukcją zamontowane. Można to wykonać samodzielnie lub poprosić o pomoc specjalistyczne firmy, które na co dzień zajmują się łazienkami dla niepełnosprawnych.

Innym przydatnym elementem, w który powinna być wyposażona każda łazienka dla niepełnosprawnych jest specjalne krzesełko. Służy ono do umieszczenia w wannie lub kabinie prysznicowej i umożliwia bezpieczne i wygodne umycie się. Stojąc w mokrej i śliskiej kabinie prysznicowej, osoba niepełnosprawna może łatwo stracić równowagę i upaść. Będzie to groziło poważnymi urazami, które jeszcze bardziej mogą pogłębić zdrowotne problemy. Aby nie dochodziło do takich przypadków, toaleta dla niepełnosprawnych winna być wyposażona w antypoślizgowe płytki lub dywaniki, chroniące przed wilgocią i możliwością upadku.

Pamiętając o każdej z tych ważnych rzeczy, można niewielkim nakładem czasu i pieniędzy zbudować łazienkę, która będzie wygodna i bezpieczna dla każdego niepełnosprawnego. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy, jeżeli chcemy zapewnić mu komfortowe warunki mieszkania i dać radość, wynikającą z samodzielnego wykonywania poszczególnych czynności, które dla innych ludzi są oczywistymi i normalnymi.

 
 

Copyright © 2020 Aukcjebezbarier.pl - WC i Łazienki Dla Niepełnosprawnych. All Rights Reserved